Avaleht  »  Elekter »  Elektri börsihind » 

Elektri börsihind

Elektri börsihind on muutlik, sõltudes näiteks nii elektrijaamade või merekaabli hooldus- ja avariitöödest, riikidevahelisest ülekandevõimsusest, üldisest majanduskliimast kui ka ilmast. Siit tabelist saate jälgida, milline on olnud kaalutud keskmine elektri börsihind viimastel kuudel. Teie arvel on hinnale lisatud kokkulepitud marginaal ning käibemaks.

Eesti Energia kaalutud keskmised börsihinnad

  Ööpäeva hind (senti/kWh) Päeva hind (senti/kWh) Öö hind (senti/kWh)

Aritmeetiliste ja kaalutud keskmiste hindade graafik

< >

Börsi tunnihinnad

Kui Teie tarbimiskohta on paigaldatud kaugloetav elektriarvesti, tarbimiskoht on üle viidud kauglugemisele ja Te olete valinud tunnipõhise tariifiga Muutuva või Kombineeritud paketi, sõltub Teie elektriarve sellest, kui palju Te igal tunnil elektrit tarbite ning milline on sellel tunnil kehtinud börsihind. Hulgituru tunnihinnad avalikustatakse Põhjala elektribörsi ehk Nord Pool Spoti lehel »

NB! Hulgiturgudel kaubeldakse väga suurte elektrikogustega, mistõttu on sealsed hinnad megavatt-tundides (1 MWh = 1000 kWH). Kui elektrienergia hulgihind on näiteks 43 eurot megavatt-tunni kohta, on see kilovattidesse arvestatuna 4,3 eurosenti kilovatt-tunni kohta. Tasub meeles pidada, et elektri hulgihind ei sisalda käibemaksu ega arvesta kliendi elektritarbimist.

Börsihinna mõju arvele

  • Kui Teil on tavaline ühe- või kahetariifne elektriarvesti ning olete valinud meie Muutuva või Kombineeritud paketi, sõltub Teie elektrienergia hind kaalutud keskmisest börsihinnast.
  • Kui Teil on pakett Kindel, siis on teie elektri kilovatt-tunni hind kokkulepitud ajaks fikseeritud ja sel perioodil on Teie elektriarvel iga kuu sama hind.
  • Kui Teie tarbimiskoht on üle viidud kauglugemisele ning olete valinud tunnipõhise tariifiga Muutuva või Kombineeritud paketi, sõltub Teie elektriarve suurus igal tunnil tarbitud elektrikogusest ja sellel tunnil kehtinud börsihinnast.

    Elektripakettidest täpsemalt »
 

Energiaturu ülevaade

Iga kuu ilmuv energiaturu ülevaade on Eesti Energia analüütiku koostatud analüüs, mis annab ülevaate elektri börsihindadest, energiaturu peamistest uudistest ja mõjuritest ning olulisematest sündmustest Balti riikide energiaturgudel. Turuülevaade toob välja energiaturu viimased arengud ning on seega abiks ka äriklientidele ettevõtte energiaostu otsuse tegemisel.