Avaleht  »  Elekter » 

Elektri börsihind

Eesti Energia kaalutud keskmised börsihinnad

Kui Teil on tavaline ühe- või kahetariifne elektriarvesti ning olete valinud meie Muutuva või Kombineeritud paketi, sõltub Teie elektrienergia hind kaalutud keskmisest börsihinnast. Siit tabelist saate jälgida, milline on olnud kaalutud keskmine hind viimastel kuudel. Teie arvel on kaalutud keskmisele börsihinnale lisatud lepingus kokkulepitud marginaal ning käibemaks. Marginaali saate vaadata oma lepingust »

  Ööpäeva hind (senti/kWh) Päeva hind (senti/kWh) Öö hind (senti/kWh)

Miks aritmeetiline ja kaalutud keskmine hind erinevad?

Aritmeetiline ja kaalutud keskmine hind on mõnevõrra erinevad. Aritmeetilist keskmist kasutatakse hulgiturul ning see näitab kõikide tundide keskmist. Kaalutud keskmist börsihinda kasutatakse jaeturul ning see võtab arvesse, palju elekter ühel või teisel tunnil börsil maksis ning kui palju kliendid nendel tundidel elektrit tarbisid – nii 24 tundi päevas, 7 päeva nädalas.
Mis on aritmeetilise ja kaalutud keskmise erinevus »

Aritmeetiliste ja kaalutud keskmiste hindade graafik

2012. aasta kaalutud keskmised hinnad on näitlikud.

< >

Börsihinnad tunniarvestiga tarbijatele

Kaugloetava elektriarvestiga klientidel on võimalik valida ka tunnihindadega Muutuv või Kombineeritud pakett. Hulgituru tunnihindasid saate jälgida otse Nord Pool Spoti lehelt. NB! Hulgiturgudel kaubeldakse väga suurte elektrikogustega, mistõttu on hinnad megavatt-tundide kohta (1 MWh = 1000 kWh). Kui elektrienergia hulgihind on 43 eurot megavatt-tunni kohta, on see kilovattidesse arvestatuna 4,3 eurosenti kilovatt-tunni kohta. Elektri hulgihind ei sisalda käibemaksu ega arvesta kliendi elektritarbimise iseloomu. NordPooli tunnihinnad »

Elektribörsi kuuülevaated

Hinna kujunemise taustast ja teoreetilisest poolest saate täpsemalt lugeda hinna kujunemise alajaotusest »