Iseteenindus

Päikesepaneelid

Hakka ise elektrit tootma ja hoia kokku energiakuludelt!

Tark investeering rohelisemasse tulevikku

Päikesepaneelid on parim viis hakata tootma ise 100% puhast energiat, hoida kokku elektrikuludelt ning kasvatada kinnisvara väärtust.

Pakume äriklientidele ja korteriühistutele kaht võimalust päikeseelektri kasutusele võtmiseks - "võtmed kätte" printsiibil toimiv Päikeseelekter ja omafinantseeringuta Päikeseelekter Pluss.

Tutvun teenustega

Leia sobivaim lahendus

Päikeseelekter


Sobib sinu ärile kui
soovid ise investeerida päikeseelektrijaama ja hakata elektritootjaks

Eeltingimused
Puuduvad

Investeering
Päikeseelektrijaama kogumaksumus vastavalt hinnapakkumisele

Omanik ja vastutav osapool
Klient

Igakuine tasu
Puudub

Lepingu periood
Puudub siduv leping pärast päikeseelektrijaama valmimist

Küsin pakkumist Lahendusest täpsemalt »

Päikeseelekter Pluss


Sobib sinu ärile kui sa
ei soovi teha omapoolset investeeringut ega tegeleda haldusega


NB! Pakume alates septembrist 2020

Eeltingimused
1. Aastane elektritarbimine üle 45 MWh
2. Üle 600 m2 vaba katusepinda
või 1200 m2 vaba maapinda

Investeering
0 €

Omanik ja vastutav osapool
Eesti Energia

Igakuine tasu
Vastavalt toodetud elektrile

Lepingu periood
15-25 aastat

Küsin pakkumist Lahendusest täpsemalt »

NäidislahendusedKatus (lamekatus)


Katus (viilkatus)


Maapaigaldis
Aastane tarbimine 50 000 kWh 100 000 kWh 0 kWh
Vajalik pindala maapinnal või katusel 650 m2 600 m2 1 300 m2
Süsteemi võimsus (päikesepaneelid) 64 kW 120 kW 250 kW
Süsteemi võimsus (inverter) 50 kW 100 kW 200 kW
Paneelide arv 180 330 700
Aastane toodang 60 000 kWh 110 000 kWh 230 000 kWh
Maksumus käibemaksuta 44 900 € 79 000 € 149 000 €
Rahaline võit 25 aasta jooksul* 110 000 € 184 000 € 315 000 €
Tasuvusmäär (IRR)* 8,60% 8,20% 6,75%

* Ei sisalda päikesepargi maksumust ja võrguga liitumise tasu

Küsin pakkumist

„Võtmed kätte"-lahendus

Päikeseelekter on kindel madala riskiga investeering, mis aitab saavutada märkimisväärse säästu senistelt elektrikuludelt. Meie spetsialistid on lahenduse loomisel toeks igal sammul – ideest teostuseni.

Pakume maailma juhtivate tootjate kõrge kvaliteediga seadmeid, mida oleme valinud hoolikalt. Teekond projekteerimisest kuni paneelide lõpliku seadistamise ja tootmiseks üleandmiseni on kliendile muretu. Hoolitseme ise vajalike ehitus- ja tegevuslubade ning võrguga liitumise dokumentatsiooni eest.

Neli sammu Päikeseelektri lahenduseni

Planeerime

Leiame koos parima lahenduse päikeseenergia kasutuselevõtmiseks ja sõlmime lepingu.

Projekteerime

Projekteerime päikeseelektrisüsteemi, taotleme vajalikud load ning hangime sobilikud seadmed.

Paigaldame

Paigaldame hoonele või kinnistule päikeseelektrijaama ning anname selle ettevõttele üle.

Hakka tootma!

Naudi soodsamat elektrit ning hoia jaama tootlikkusel silm peal nutitelefoni abil.

Küsin pakkumist

Omafinantseeringuta päikeseenergia täisteenus

Päikeseelekter Pluss on Eesti turul unikaalne täisteenus. Paigaldame tasuta sinu hoone katusele või kinnistule individuaalse päikeseelektrijaama ja müüme sinu ettevõttele seal toodetud elektrit. Eesti Energia hoolitseb ise jaama tööshoidmise ja hoolduse eest.

Elektrikuludelt hakkad säästma kohe, sest hoiad kokku võrgutasudelt ning saad oma elektrihinna fikseerida soodsatel tingimustel kuni 25 aastaks.

NB! Hetkel võtame vastu sooviavaldusi. Täpsustatud pakkumisi saame hakata tegema taas alates septembrist 2020.

Viis sammu Päikeseelekter Pluss lahenduseni

Planeerime

Leiame koos parima lahenduse päikeseenergia kasutuselevõtmiseks ja sõlmime lepingu.

Projekteerime

Projekteerime päikeseelektrisüsteemi, taotleme vajalikud load ning hangime sobilikud seadmed.

Paigaldame

Paigaldame hoonele või kinnistule päikeseelektrijaama ning anname selle ettevõttele üle.

Hakka tootma!

Naudi soodsamat elektrit ning hoia jaama tootlikkusel silm peal nutitelefoni abil.

Hooldame ja opereerime

Hooldame jaama kogu lepinguperioodi jooksul. Küsimuste korral oleme ainult ühe telefonikõne kaugusel.

Küsin pakkumist

Miks paigaldada päikesepaneelid?

 • Vähendab energiakulusid
  Säästad nii elektri-, võrgutasu kui ka riiklike maksude arvelt ja saad ülejäänud elektri võrku tagasi müüa.
 • Tark investeering
  Investeering paneelidesse on püsiva ja kindla tootlusega, parandab hoone energiamärgise klassi ning suurendab turuväärtust.
 • Kõige keskkonnasõbralikum energia
  Päikesest ise elektrit tootes vähendad oma ökoloogilist jalajälge, annad panuse keskkonna hoidmisesse ning oled teistele eeskujuks.
 • Miks valida Eesti Energia?

 • Muretu ja ladus protsess
  Meie päikeseenergia eksperdid annavad endast parima, et ideest teostuseni kõik sujuks. Mõtleme sinuga koos ja loome parimad lahendused, taotleme vajalikud load, aitame võrgulepingu sõlmimisel ning nõustame riiklikke toetusskeemide osas, mis aitavad taastuvenergialahenduste rahastamisel. Lisaks ostame tarbimisest üle jääva elektri tagasi.
 • Kindel kvaliteet
  Lisaks hinnatud teadmistele pakume maailma juhtivate tootjate seadmeid ning paigalduse eest hoolitsevad Eesti Energia kogenud partnerid. Meie seadmetele kehtib 10-aastane garantii ja töödele 2-aastane garantii.
 • Oleme sinuga ka hiljem
  Kuna tegemist on pikaajalise investeeringuga, saame garanteerida, et oleme küsimuste tekkimisel olemas nii täna kui ka aastate pärast.
 • Personaalne lähenemine
  Leiame iga kliendi võimalustele ja vajadustele sobiva lahenduse, mis aitaks panna aluse energia- ja keskkonnasäästlikumale elustiilile.
 • Tehtud tööd

  Oleme tänaseks paigaldanud üle saja päikseelektrijaama üle Eesti, koguvõimsusega üle 7 MW. Paigaldame jaamu nii viil- kui ka lamekatustele ning maapinnale. Iga päikeseelektrijaam on erilahendus ning projekteeritud lähtuvalt hoone eripäradest ja kliendi vajadustest.

  Estonia piimafarmi päikeseelektrijaam

  Paigaldasime Järvamaal asuva Estonia piimafarmi katusele 644 päikesepaneelist koosneva päikeseelektrijaama võimsusega 174 kW. Tegemist on Päikeseelekter Pluss lahendusega, mille puhul puudub kliendil investeerimisvajadus ning toodetud elekter saab kliendile olema võrgust ostetavast elektrist odavam. Samuti on päikeseelektri hind fikseeritud terveks lepinguperioodiks, seega mida rohkem tulevikus elektri hind tõuseb, seda suurem on kliendi sääst. Paigaldatud süsteem katab ca 15% kogu kliendi aastasest elektritarbimisest, sealjuures üle poole ettevõtte päevatarbimisest aprillist augustini.

  Greif trükikoja päikeseelektrijaam

  Tartumaal asuva Greifi tootmishoone kõrvale rajasime 800 päikesepaneelist koosneva päikeseelektrijaama võimsusega 216 kW. Paigaldatav süsteem katab 20% kogu trükikoja aastasest elektritarbimisest ning võtab enda alla pea 3000 m2 maapinda. Tegemist on samuti Päikeseelekter Pluss lahendusega.

  Tasku keskuse päikeseelektrijaam

  Paigaldasime Tartu ühe suurima kaubanduskeskuse lamekatusele 560 päikesepaneeli koguvõimsusega 151 kW. Paigaldatud „võtmed kätte" süsteem katab 4% kogu keskuse aastasest elektritarbimisest. Projekti muutis keerulisemaks mitmete ventilatsiooniseadmetega eritasandiline katus. Ohutuse ja kandevõime tagamiseks teostasime vajalikud konstruktorarvutused.

  BM Trade päikeseelektrijaam

  Rajasime Viljandi külje all tegutseva BM Trade angerjakasvatuse kinnistule ja katusele 230 kW võimsusega päikeseelektrijaama, mille abil saab ettevõte maandada elektri turuhinna tõusmise riski, kuna soodne elektrihind on lepinguga fikseeritud 25-aastaks. Viiratsisse rajatud jaam on planeeritud angerjakasvatuse energiavajadust silmas pidades, et kaetud oleks kogu kalakasvatuse elektrivajadus ning et saaks müüa ka ülejäänud elektrit võrku.


  Korduma kippuvad küsimused

  Valdav osa päikeseelektrijaamu, mida hoonete katustel, fassaadidel või maapinnal näeme, vajab toimimiseks võrgutoidet. Kui võrgust tulev toide katkeb, lülitub ka päikeseenergia tootmine välja. See tähendab, et kui tegu pole just akusid sisaldava hübriidlahendusega, ei püsi päikesejaam elektrikatkestuse korral töös.
  Üldiselt oleks hea, kui iga 2-3 aasta järel spetsialist päikeseelektrisüsteemi üle vaataks (visuaalne kontroll, ahelate mõõtmised, inverteri tarkvara uuendus jms). Ka talvisel ajal ei pea muretsema rohke lume pärast, sest lumi paneele ei riku ning südatalvisel ajal pole piisavalt päikesevalgust niigi väga palju. Sügisel-kevadel, siis kui valgust enam, suudab paneel end ise puhastada. Nimelt hakkab paneel läbi õhema lumekihi kumavast valgusest elektrit tootma, töötades paneel soojeneb veidi ning see aitab kaasa lumekihi mahalibisemisele või sulamisele.
  Juriidilistel isikutel on päikeseenergia lahenduse paigaldamiseks võimalik taotleda erinevaid riiklikke investeeringutoetusi Kredexilt, Prialt ja Keskkonnainvesteeringute Keskuselt.
  Eesti on päikesest elektrienergia tootmiseks sobilik koht. Suvel algab Eestis valge päevaaeg varem ja lõpeb hiljem kui näiteks Kesk-Euroopas. Päikesepaneelid toodavad energiat 12 kuud aastas. Eestis on päikesepaneelide töö kõrgaeg aprillis-mais, kui on pilvitud ilmad ja väljas piisavalt jahe. Paneelid toodavad energiat ka pilves ilmaga ning sügisel ja talvel tagavad paneelid kogu aastasest toodetud elektrikogusest 10–20%.
  Oleks hea, kui paneelid oleksid suunatud lõunasse, kuid alati pole selline lahendus võimalik. Vastupidiselt levinud arvamusele võivad paneelid olla suunatud igasse ilmakaarde, sealhulgas põhja.
  Küll aga peab siis arvestama väiksema tootlikkusega: 35-kraadise kaldenurga puhul annavad ida- ja läänesuund toodangut 20% vähem, põhjasuund 50% vähem.

  Seotud teemad

  Väiketootja leping

  Müü toodetud elekter elektrivõrku!

  Toodan ise

  Päikeseenergia müüdid vs tegelikkus

  Kummutame enimlevinud eksiarvamusi

  Päikeseenergia müütidest

  Elektritööd äriklientidele

  Teeme suuremaid ja väiksemaid elektritöid

  Elektritöödest

  Rahaline võit 25 aasta jooksul

  Päikesepaneelidega saadav rahaline võit koosneb kahest osast:

 • Sääst võrgust ostetavalt elektrilt – tarbides päikesepaneelidega toodetud elektrit, säästad võrgust ostetava elektri, võrgutasu ja maksude pealt
 • Elektri müük võrku – tarbimisest ülejääva elektri saad börsihinnaga tagasi võrku müüa

 • Rahalise võidu leidmisel oleme arvestanud aastase perioodi keskmiste elektrienergia hindade ja võrgutasudega. Elektrienergia hinnakasvu korrigeerime vastavalt pikaajalisele keskmisele inflatsioonimäärale 2%. Võrgutasude kasvu tasuvusarvutusse lisatud ei ole. Rahaline võit on arvestatud 25 aasta peale, mis on ühtlasi periood, millele anname päikesepaneelide tootlusgarantii.

  Tasuvusmäär (IRR)

  Arvutamisel on kasutatud järgmisi eeldusi:

 • Projekti eluiga 25 aastat
 • Investeeringu positiivne efekt tekib:
  - võrgust ostmata jäänud elektrienergialt ja sellega kaasnevatelt võrguteenuse tasudelt, elektriaktsiisilt ja taastuvenergia tasult.
  - võrku müüdud elektrienergialt.
 • Elektrienergia baashinnaks arvestatakse 2019. aasta Nordpool Spot tunnihindade kaalutud keskmine vastu päikesepaneelide eeldatavat tunnitoodangut. Elektrienergia hinnakasvuks on arvestatud 2% aastas.
 • Võrguteenuse hind 24 €/MWh. Võrguteenuse hinnakasvuga ei ole arvestatud.
 • Arvestatud on kehtiva elektriaktsiisi määraga 4,47 €/MWh ja kehtiva taastuvenergia tasu määraga 11,30 €/MWh.
 • Investeeringu tasuvus ei sisalda ühekordset võrguga liitumise tasu, mis alla 50 kW parkide puhul on reeglina kuni 1 000 €.
 • Toetused


  Päikeseenergia lahenduse paigaldamiseks on võimalik taotleda riiklikke investeeringutoetusi.

  Rohkem infot leiab siit:

 • Kredex - Energiaohutuse suurendamiseks
 • Pria - Toetused
 • Keskkonnainvesteeringute Keskus - Toetavad tegevused
 • Seadmed ja garantii


  Kasutame päikeseenergia lahenduste ehitamisel järgmisi seadmeid maailma juhtivatelt suurtoojatelt:

  PANEELID: Canadian Solar ning JA Solar. Saadaval nii mono- kui polükristalsed paneelid.
  INVERTERID: Fronius, Kostal ja Huawei

  Seadmete tööiga ning garantiiaeg

  Päikesepaneelide eluiga on vähemalt 25 aastat. Nende võimsus väheneb ca 0,7% aastas ning peale 25 aastat garanteerivad tootjad väljundvõimsuse ca 83%. Vahetada tuleks ainult inverterit ning seda ca 15 aasta möödumisel paigaldusest.

  Seadmete kehtivad järgnevad tootegarantiid – paneelidele 10 aastat ja inverterile 5 aastat.

  Seadmete paigaldusele anname 2-aastase garantii.

  Soovin päikeseelektri pakkumist

  Tellija andmed

  Oled meie klient? Login sisse

  Palun vali vähemalt üks teenus
  Ettevõtte nimi on kohustuslik
  Ettevõtte registrinumber on kohustuslik
  Esindaja nimi on kohustuslik
  Esindaja perekonnanimi on kohustuslik
  E-post on kohustuslik
  Telefon on kohustuslik
  Aadress on kohustuslik

  Kohustuslik väli