Iseteenindus

Abi

Vali, millise valdkonna küsimusele vastust otsid

Järelmaksu tingimused

Eesti Energia pakub võimalust kasutada päikeseenergia lahenduste ning elektritööde eest tasumiseks järelmaksu.

Järelmaksuga saab tööde ning seadmete maksumuse ajatada kuni viieks aastaks. Järelmaksulepingu intressimäär sõltub lepingu summast ja on alates 12,5% aastas arvutatuna lepingu igakuiselt jäägilt. Täiendavaid kulusid ja kohustusi lepinguga ei kaasne. Sealhulgas ei too täiendavaid kulusid kaasa ka lepingu ennetähtaegne lõpetamine.

Järelmaksu saavad taotleda kõik Eestis alaliselt elavad eraisikud vanuses 20-75 eluaastat. Järelmaksu taotlejal peab olema võetava kohustuse täitmiseks piisav maksevõime ning tal ei tohi olla kehtivaid maksehäireid.

Järelmaksu saab taotleda töödele ja projektide eest tasumiseks, mille maksumus on 100 kuni 25 000 eurot:

 • esmane sissemakse alates 0 eurot;
 • lepingu sõlmimise tasu 0 eurot;
 • lepingu haldustasu kuus 0 eurot;
 • esimene osamakse alates 0%;
 • lepinguperiood 4-60 kuud;
 • lepinguintress alates 12,5%;
 • lepingu ennetähtaegne lõpetamine ilma lisatasudeta.
 • Järelmaksu krediidikulukuse määr on 13,27% aastas järgmistel näidistingimustel: lepingueseme hind kohe tasudes (netohind) 15 000 eurot, krediidisumma 12 000 eurot, sissemakse 3000 eurot, lepinguperiood 36 kuud, fikseeritud intressimäär aastas 12,5% arvestatuna laenujäägilt, lepingutasu 0 eurot, igakuine osamakse 398,98 eurot, krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 17 362,51 eurot. Krediidiandjaks on Inbank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvuge hoolikalt soovitava lepingu tingimustega ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

  Järelmaksu saame sulle pakkuda, kui oled vähemalt 20-aastane Eesti kodanik või Sul on elamisluba, sinu igakuine netosissetulek on vähemalt 280 eurot ja sa täidad oma rahalisi kohustusi korrektselt. Järelmaksusumma, mida saame sulle pakkuda, sõltub sinu igakuisest sissetulekust ja kohustustest

  Päikeseenergia lahendust planeerides saad küsida ka pakkumist järelmaksule. Sellisel juhul:

 • Täida ära Eesti Energia kodulehel päikesepaneelide kalkulaatoris oma planeeritava päikeselahenduse andmed
 • Märgi lahtrisse linnuke, et soovid saada ka pakkumist järelmaksule
 • Sind suunatakse iseteenindusse, kus avaneb järelmaksu taotluse vorm
 • Koos päikeseenergia pakkumisega saadame sulle ka järelmaksu pakkumise
 • Lepingu saad sõlmida täpselt sellele summale, mille järele on Sul vajadus, soovi korral saad teha ka esmase sissemakse
 • Kui oled juba päikeseenergia lahenduse jaoks päringu ära saatnud, aga soovid nüüd saada ka pakkumist järelmaksu saamiseks, täida päikeseelektri järelmaksu taotlus.

  Kui tellid elektritööd Eesti Energiast, saad küsida pakkumist ka järelmaksule. Sellisel juhul:

 • Täida ära elektritöödele järelmaksu taotlemise vorm;
 • Märgi taotlusele summa, millele soovid maksimaalselt järelmaksu taotleda;
 • Teeme sulle pakkumise järelmaksu limiidile;
 • järelmaksulepingu saad sõlmida täpselt sellele summale, mille järele on sul vajadus. Soovi korral saad teha ka esmase sissemakse.
 • Kaalu hoolikalt, kas järelmaks on sinu vajadusi ja rahalist olukorda arvestades sobiv valik:

 • Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolega lepingu tingimustega ning küsi lisa meie klienditeenindusest, kui soovid rohkem teada;
 • Mõtle läbi, kui suurt riski saad endale lubada. Makseraskuste tekkimine võib raskendada tulevikus uue järelmaksu- või laenulepingu saamist;
 • Kui oled lepingu sõlminud, vaata veelkord üle tingimused. Nii saad olla kindel, et täidad oma kohustused õigel viisil ja õigel ajal.
 • Pärast lepingu sõlmimist loovutatakse lepingust tulenev nõue AS-le Inbank. Inbank hakkab saatma sulle järelmaksu arveid.

  Järelmaksulepingut ning osamakseid puudutava info osas pöördu Inbanki klienditeeninduse poole:

 • Inbanki klienditeeninduse andmed leiad Inbanki kodulehelt. Sinu kõnedele ja kirjadele vastatakse esmaspäevast reedeni kella 9.00 kuni 17.00
 • Osamaksete tasumise tähtaeg on iga kuu 12. kuupäev. Osamaksete tasumiseks saadab Inbank sinu kodupanga internetipanka igal kuul e-arve.

  Kui e-arve ei ole sinuni jõudnud, täida oma internetipangas vorm e-arve tellimiseks. Kui soovid makseid igakuiselt ise teha, kasuta selleks Inbanki arveldusarve numbrit ning viitenumbrit, mille leiad oma järelmaksu lepingust.

  Kui sa ei ole osamakset maksepäevaks tasunud, saadame sulle meeldetuletava sõnumi. Tea, et makse hilinemisega kaasnevad kulud ning hilinenud maksetelt arvestatakse viivist. Makse hilinemisega seotud tasud leiad oma järelmaksu lepingust ja Inbanki hinnakirjast. Kui sul tekib raskusi kohustuste täitmisel, siis palume esimesel võimalusel kindlasti Inbanki poole pöörduda, sest nii saame üheskoos paindliku lahenduse leida ja sul on võimalik hoida ära täiendavaid kulusid ning kohtuvaidlusi.

  Järelmaksu saad igal ajal osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagastada ning siis ei tule sul tasuda laenu kasutamata jätmise aja eest intresse ega muid tasusid. Selleks tuleb Inbanki klienditeenindusele esitada sooviavaldus, märkides tagastatava summa ja kuupäeva. Seejärel edastame lõpliku sulle summa, mis Sul tasuda on jäänud.

  Järelmaksu ennetähtaegseks tagastamiseks pöördu palun otse Inbanki poole.

  Kindlustus

  Kui sinu koduste elektriseadmetega toimub ootamatu rike välise asjaolu tõttu (nt äike, lühis, ülekoormus, üle- või alapinge), on need Võrdse paketiga kindlustatud kuni 1000 euro ulatuses. Kindlustusjuhtumi omavastutus on 50 eurot.

  Kahjujuhtumi korral palu elektriseadmete spetsialistil seade üle vaadata ja koostada hinnang. Kahjukäsitluse aluseks on akt, kus on välja toodud kahju põhjus, remondi maksumus ja seadme turuväärtus enne riket.

  Seejärel täida meie e-teeninduses Kindlustuse alamlehel kahjujuhtumi vorm ning kirjelda juhtunut võimalikult täpselt.

  Kui sinu kodus on kahjustunud elektrisüsteem, mis vajab parandamist (nt kadus elekter ühest toast või korruselt, pistikupesa või juhtmestik ei tööta enam ülepinge tõttu vms), on sulle abiks Võrdse paketi tasuta elektririkke kindlustus.

  Koduse elektrisüsteemi rikke korral telli Eesti Energia e-teeninduse Kindlustuse alamlehel elektrik või võta ühendust meie klienditeenindusega telefonil 777 1545.

  Võrdse paketiga kaasnev elektririkke kindlustus katab kuni 100 eurot Eesti Energia elektriku väljakutse arvest. Kindlustuse omavastutus on sulle 0 eurot.